poniedziałek, 20 czerwca 2016

Łóżko (prawie) idealne

 Sypialnia to jedyne pomieszczenie, które miałam w głowie od samego początku, bez szukania inspiracji, bez oglądania zdjęć - po prostu wiedziałam jak ma ona wyglądać. A ma wyglądać przytulnie, jasno i super prosto! O ile w innych pomieszczeniach będzie kolorowo, o tyle w sypialni królować będą: ciepła biel, ewentualnie beż oraz pastele. Jeśli chodzi o styl - też będzie trochę inaczej niż w pozostałych pomieszczeniach. Bardziej elegancko, mniej nowocześnie. Nie umiem inaczej wyobrazić sobie naszej sypialni, taka właśnie musi być. Trochę nudna, trochę sztampowa, niezbyt oryginalne, ale nasza!
Na początku się z tym gryzłam, że cały dom będzie urządzony nieco inaczej niż sypialnia, ale w końcu doszłam do wniosku, że w końcu to mój dom, więc mogę sobie nawet każde pomieszczenie urządzić inaczej. O!

Łóżko idealne?


Oczywiście pierwszym, czego zaczęłam szukać, było łóżko. No bo niech mi ktoś powie, że jest jakiś ważniejszy mebel w sypialni! Przed poszukiwaniami określiłam kilka warunków, które musi spełnić łóżko - ideał i wydawało mi się, że wszystkie są dość łatwe do spełnienia, a mianowicie:
1. drewniane nóżki
2. tapiecrowany zagłówek (ewentualnie zupełny brak zagłówka)
3. bardzo prosta forma - bez zdobień, rzeźbień, dziwnych kształtów, słowem - zwykły prostokąt na nóżkach
4. wymiar 160x200 
5. dość wysokie - to warunek dodany niedawno, kiedy zdecydowaliśmy się zrobić podłogówkę - co by nas nocami za bardzo nie przygrzało.
6. najlepiej jakby zmieściło się w 3000zł (ewentualnie niewiele przekroczyło) 

Myślałam, że skoro wiem, czego chcę, to pójdzie z górki. A guzik! Łóżka spełniające te warunki są. Owszem. Ale w każdym mi coś nie pasuje. A to nóżki mają dziwny kształt, a to są zdobione, a to za cienkie albo za grube. Jak już nóżki w porządku, to wstrętny, twardy zagłówek. A bez zagłówka nie mogę znaleźć takiego na nóżkach. A jak już wreszcie wszystko, absolutnie wszystko jest na swoim miejscu - to kosztuje 10 000 zł.

Mimo że tego ideału jeszcze nie znalazłam, to postanowiłam i tak Wam co nieco pokazać. Bo w końcu te parę sztuk wcale tak daleko od tego ideału nie odbiega, a mam nadzieję, że ktoś z Was skorzysta z moich propozycji. No i może przy okazji ktoś doradzi, gdzie mogę znaleźć podobne modele (ach ta moja bezinteresowność). Zapraszam Was więc na przegląd łóżek prawie idealnych.

Pod każdym zdjęciem znajdziecie link do sklepu z danym łóżkiem.

1 W tym podoba mi się ta jego kanciastość i prostota. Dodatkowo ma idealne nóżki! 
1587zł (w aktualnej promocji)


2 To tutaj jest już bardziej klasyczne, eleganckie w formie, ale w końcu właśnie taka ma być sypialnia! 
2369zł (w aktualnej promocji)


3 Następne mogłoby się znaleźć wysoko na liście, gdyby nie te nóżki! Zależy mi na wyższych i bardziej prostych
2089zł


4 Kolejne podobne jest w swojej kanciastości do pierwszego, ale te rozjechane nóżki... Zawsze mam wrażenie, że za chwilę rozjadą się całkiem
1223zł


5 Kolejna, bardzo podobna do poprzedniej, propozycja, ale z mniej rozjechanymi nóżkami
1450zł


6 To jest faworytem mojego Chłopa. Dla mnie wszystko jest w nim zbyt obłe - i zagłówek i nóżki, wolę jednak kąty proste 
1195zł


7 Kolejne podoba mi się ze względu na dość nowoczesną formę, jednak nie pasuje mi twardy zagłówek. No i jednak sypialnia miała stać w opozycji do nowoczesności pozostałych pomieszczeń i wyglądać bardziej klasycznie
1360zł


8 To może nie spełnia wszystkich moich warunków, ale bardzo spodobał mi się zagłówek. Dodatkowo jest duży wybór tkanin i podobno możliwość zmiany kształtu nóżek. 
1380zł


I to już wszystkie propozycje na dziś.

I jak, które jest Waszym faworytem? Gdybym miała wybierać już dziś, to zastanawiałabym się między 1, 2 a 5. Na szczęście mam jeszcze trochę (czyt. bardzo dużo) czasu, więc mam nadzieję, że znajdę coś jeszcze lepszego! 

4 komentarze :

 1. Ja się zakochałam w 2! Gdybym tylko miała 3 wolną sypialnię... :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Parę osób na facebooku też mi pisało, że drugie najlepsze. I mi się chyba też najbardziej podoba, więc jeśli to momentu kupna łóżka nie znajdę nic lepszego, to pewnie się na nie zdecyduje ;)

   Usuń
 2. Nr 2 rzeczywiście ekstra :) Ale do Waszych wymagań dodałabym jeszcze pojemnik pod spodem :) Bardzo się przydaje, polecam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zastanawiałam się nad tym, ale chyba jednak zrezygnuję. Przy takich łóżkach na nóżkach niezbyt podobają mi się pojemniki pod spodem, a jak okaże się, że rzeczywiście by się przydały - wtedy będę kombinować ;)

   Usuń